İYİ Parti Milletvekili Rıdvan Uz’a kesin ihraç talebi

İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’un ‘fotoğraf’ krizinin ardından kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildiği bildirildi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hakan Şeref Olgun, partisinin Çanakkale milletvekili Rıdvan Uz’un disipline sevk edildiğini bildirdi.

Uz’un “tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle” disipline sevk edildiğini belirten Olgun’un X hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

“İYİ Parti Çanakkale Milletvekili Rıdvan UZ, Genel Başkanımız Sayın D. Müsavat DERVİŞOĞLU tarafından, Parti Tüzüğünün kendisine verdiği yetkiye istinaden, TEDBİRLİ olarak ve KESİN İHRAÇ talebiyle Müşterek Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir.”

FOTOĞRAF KRİZİ

İYİ Parti’nin eski genel başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin ardından partinin kapalı bir toplantısında Uz’un bir teklifi dile getirdiği öğrenilmişti.

Uz’un ziyaretten ötürü Akşener’in fotoğraflarının parti il ve ilçe başkanlıklarından indirilmesi gerektiğini söylediği, bu teklifle ilgili bilgi sahibi olan Akşener’in de partisine bir yazı göndererek, “Fotoğraflarımı indirin” dediği belirtilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x